Do tragicznych scen doszło podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta w Zabrzu. W pewnym momencie jeden z samorządowców źle się poczuł i zasłabł. Natychmiast przystąpiono do reanimacji, jednak mężczyzny nie udało się uratować. Jeden z radnych zwraca uwagę, że w urzędzie zabrakło defibrylatora, który w takich sytuacjach może być kluczowy.
Tragedia podczas obrad Rady Miasta Zabrze
O dramatycznej sytuacji poinformował Urząd Miasta Zabrze. Lokalny skarbnik Piotr Barczyk w pewnym momencie miał opuścić salę obrad. Mężczyzna podążał w stronę windy, gdy nagle osunął się na ziemię. Samorządowiec stracił przytomność.
Natychmiast przystąpiono do reanimacji, a pierwszej pomocy udzielał skarbnikowi radny, który z zawodu jest lekarzem. Na miejsce wezwano także pogotowie ratunkowe. Reanimacja trwała niemal godzinę, jednak nie przyniosła rezultatów. Piotr Barczyk zmarł. Obrady rady miejskiej zostały przerwane, a ich kontynuacja została zaplanowana na kolejny dzień.
Zabrze. Skarbnik zmarł podczas sesji rady miasta
Lokalna społeczność jest wyraźnie wstrząśnięta poniedziałkowymi wydarzeniami. W mediach społecznościowych kondolencje rodzinie zmarłego skarbnika złożył miejscowy radny Grzegorz Lubowiecki. Polityk zauważa, że w budynku zabrakło defibrylatora, który mógł okazać się kluczowy.
Prezydenci się zmieniali, radni się zmieniali, a on – wielki fachowiec – był z nami ponad 20 lat – napisał radny.
Jedną z rzeczy, której nie można sobie wyobrazić, to brak defibrylatora AED w urzędzie miasta. To coś, co kosztuje kilka tysięcy złotych, a może uratować życie. W ratuszu zabrakło tego podstawowego wyposażenia – zauważa i dodaje: – Nikt z nas na co dzień nie zastanawia się, czy jest gaśnica, hydrant, apteczka – to są rzeczy tak oczywiste, że jest nie do pomyślenia, że może ich nie być. Tak samo w budynku użyteczności publicznej, a takim jest ratusz, gdzie przewija się setki osób dziennie – defibrylatora AED który może uratować życie nie ma.
Czytaj więcej: https://goniec.pl/tragedia-podczas-sesji-rady-miasta-zmarl-skarbnik-bb-wpd-200224
Nie żyje Piotr Barczyk. Wieloletni skarbnik Zabrza
Kondolencje rodzinie zmarłego skarbnika złożyła także prezydent Zabrza.
Nadal nie możemy uwierzyć w to, co się stało. Nie żyje Piotr Barczyk, skarbnik Miasta Zabrze. Doznał zatrzymania akcji serca podczas sesji Rady Miasta. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi – napisała Małgorzata Mańka-Szulik.
Pamięć samorządowca została także uczczona minutą ciszy tuż przed rozpoczęciem wczorajszego meczu 21. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Koroną Kielce.
Pamięć samorządowca została także uczczona minutą ciszy tuż przed rozpoczęciem wczorajszego meczu 21. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Koroną Kielce.