Tragedia w szpitalu. Nie żyje kobieta i jej nienarodzone dziecko

We Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do niebywałej tragedii. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym zmarła 34-letnia pacjentka. Kobieta była w ciąży. Jej dziecka nie udało się uratować. Prokuratura rozpoczęła śledztwo.

Dramat w szpitalu we Włocławku. Nie żyje kobieta i jej nienarodzone dziecko
Tragedia rozegrała się w połowie lutego, jednak dopiero teraz wyszły na jaw jej okoliczności. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistyczny przebywała kobieta w siódmym miesiącu ciąży. 34-latka zmarła. Nie udało się uratować także jej dziecka. Pogrzeb kobiety zaplanowano na środę, 21 lutego.

ZOBACZ TAKŻE: Co stanie się z majątkiem Tomasza Komendy? Kaszewiak zabrał głos

Czytaj więcej: https://goniec.pl/tragedia-w-szpitalu-nie-zyje-kobieta-i-jej-nienarodzone-dziecko-lm-wbc-220224

Prokuratura bada sprawę tragedii we Włocławku
Doniesienia potwierdziła dyrekcja szpitala. Sprawa jest obecnie badana przez prokuraturę.

Miała miejsce podobna sytuacja. Jest prowadzone postępowanie wyjaśniające przez prokuraturę. Nie jesteśmy w stanie potwierdzić tego, czy dziecko zmarło u nas, czy nie żyło już wcześniej. Natomiast pacjentka zmarła. Powody medyczne były bardzo poważne. W związku z tym, że jest to sprawa wątpliwa, prowadzone jest postępowanie wyjaśniające – powiedziała Karolina Welka, dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, w rozmowie z portalem naszemiasto.pl

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci kobiety. Śledczy sprawdzają, czy w szpitalu nie popełniono błędu lekarskiego.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci kobiety. Zakres postępowania dotyczy też błędu w sztuce medycznej – przekazał prokurator Arkadiusz Arkuszewski z Prokuratury Okręgowej we Włocławku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *